08/17/2017 - پنجشنبه 26 مرداد 1396
مشاهده خبر


1396/5/18 13:40:53 print

کمبود دارو در داروخانه‌ها به ۳۰ قلم رسید
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در طی ۴ سال اخیر کمبود دارو در داروخانه‌ها از ۳۰۰ قلم به ۳۰ مورد رسیده است.

 

خبرگزاری میزان: رسول دیناروند گفت: در حال حاضر با کمبود ۳۰ الی ۴۰ قلم دارو در کشور، روبرو هستیم که از طریق سامانه ۱۴۹۰ از نوع این دارو‌ها مطلع می‌شویم.


وی افزود: وضعیت تأمین دارو در کشور، نسبت به ۴ سال گذشته تفاوت چشمگیری داشته و از کمبود ۳۰۰ قلم دارو، به ۳۰ قلم رسیده است. براساس آمار‌های موجود، اوضاع تأمین دارو‌های نایاب بهبود یافته است.


رییس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمی‌توان به طور دقیق اسامی دارو‌های موردنیاز را اعلام کرد چرا که کمبود‌ها ثابت و مختص به دارو‌های خاص نیست و در مواقعی هم شاهد نبودن یک داروی معمولی در داروخانه‌ها بوده ایم.


وی عنوان کرد: هیچ کمبود دارویی پایدار نیست و سازمان غذا و دارو تلاش می‌کند درقبال تقاضای مردم، ظرف ۴ الی ۵ هفته، نبود دارو‌های مورد نیاز را جبران کرده و روند تهیه آن را کاهش دهد.


دیناروند اذعان داشت: بیماری‌های صعب العلاج از جمله هموفیلی، تالاسمی، سرطان، ام اس و برخی از بیماری‌های نادر و متابولیک از حمایت دارویی سازمان غذا و دارو به نسبت متفاوتی برخودار می‌شوند براین اساس برخی از بیماری‌ها که تعاریف معنادار و درمان دارویی دارند از اهمیت بیشتری نسبت به برخی بیماری‌های بی معنا و بی درمان دارویی برخودار هستند.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار