09/24/2017 - يكشنبه 2 مهر 1396
مشاهده خبر


1396/4/26 12:8:39 print

پاسخ به حاشیه‌های امدادرسانی در حادثه مترو شهرری
معاون عملیات اورژانس تهران گفت: اگر مترو به ما فضای لازم برای استقرار نیروهای اورژانس را بدهد،در ایستگاههای مترو مستقر می شویم.

 

خبرگزاری میزان: اسماعیل فراهانی  در پاسخ به چرایی عدم حضور اورژانس در ایستگاههای مترو گفت: بنا به درخواست شرکت بهره برداری مترو و همکاری آنها، در حال حاضر تیم های اورژانس در دو ایستگاه امام خمینی(ره) و صادقیه به عنوان دو شاهراه اصلی خطوط مترو تهران مستقر هستند و در صورت نیاز اقدام به امداد رسانی می کنند. 

وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه اورژانس و مترو تهران که در بهمن ماه گذشته منعقد شد قرار است به زودی نیروهای اورژانس به همراه تجهیزات مورد نیاز در 10 ایستگاه دیگر مستقر شوند. 

معاون عملیات اورژانس در مورد اینکه چرا این استقرار با تاخیر انجام می شود، گفت: شرکت بهره برداری مترو باید فضای مورد نظر را در اختیار  نیروهای ما قرار دهد تا بتوانیم به مسافران مترو در صورت بروز حادثه در کمترین زمان امداد رسانی کنیم. 

فراهانی افزود: در نزدیکی بسیاری از ایستگاههای مترو پایگاه اورژانس وجود دارد به همین دلیل در این ایستگاه ها استقرار نخواهیم داشت و در  صورت بروز حادثه وارد عمل می شویم. 

وی در پاسخ به انتقادات برخی افراد در مورد عدم حضور اورژانس در صحنه حادثه مترو شهرری و اینکه وسایل کمک های اولیه در ایستگاه وجود نداشت، گفت: اولین آمبولانس در کمتر از 4 دقیقه پس از تماس در محل حاضر شد. ضمن اینکه اورژانس هیچ وظیفه ای برای تامین کمک های اولیه ایستگاههای مترو ندارد و وظیفه شرکت مترو است که این تجهیزات را تامین کنند. 

معاون عملیات اورژانس تاکید کرد: تنها در دو ایستگاه که استقرار داریم تجهیزات را تامین کرده و در صورت استقرار در سایر ایستگاه ها این آمادگی را داریم که این تجهیزات  را تامین کنیم. 
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار