09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/3/28 15:47:10 print

چرایی عدم استقبال از فراخوان‌های سازمان حج
ابهام حاجیان ایرانی در برخی استان‌‌ها یا به امنیت در عربستان بازمی‌گردد یا به رفتارهای سوء سعودی‌ها که باعث شده آنها به این جمع بندی نرسند که در کاروان‌ها ثبت نام کنند.

خبرگزاری فارس: طبق اظهارات مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در برخی از استان‌ها ظرفیت حج تمتع مانند تهران، البرز، قزوین و گیلان تعداد محدودی از کاروان‌ها هنوز به طور کامل تکمیل نشده که به نظر می‌رسد حاجیان ایرانی همچنان ابهام دارند.

 ثبت نام‌ در کاروان‌های حج تمتع در برخی استان‌ها وضعیت را به گونه‌ای خاص سوق داده چرا که برخی حاجیان هنوز در این کاروان‌ها ثبت نام نکرده و به نظر می‌رسد آنها همچنان ابهام دارند. 

ابهام حاجیان ایرانی در برخی استان‌‌ها یا به امنیت در عربستان بازمی‌گردد یا به رفتارهای سوء سعودی‌ها که باعث شده آنها به این جمع بندی نرسند که در کاروان‌ها ثبت نام کنند.

سید وحید اسداللهی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در مورد تکمیل ظرفیت کاروان‌های اعزامی به حج 96 افزود: اغلب کاروان‌ها در کشور اعلام تکمیل ظرفیت کرده‌اند، ولی در برخی از استان‌ها مانند تهران، البرز، قزوین و گیلان تعداد محدودی از کاروان‌ها هنوز به طور کامل تکمیل نشده است. در همین راستا از دارندگان اسناد ثبت‌نامی سال 85 دعوت می‌شود برای تسریع در امر ثبت‌نام به کاروان‌های دارای ظرفیت خالی مراجعه و ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

وی گفت: بیش از 97 درصد ظرفیت لیست انتظار کاروان‌های استان‌های تهران، قزوین، البرز تکمیل شده است. ضمن اینکه 4 استان اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان، زنجان کمتر از 4 درصد ظرفیت خالی برای حج تمتع 96 دارند. همچنین سایر استان‌ها هم فقط 3 یا 4 تا جابه‌جایی دارند طوری که نمی‌شود گفت که ظرفیت خالی در آن‌ها وجود دارد.

البته به خاطر عدم اعتماد مردم و یا ابهامات زیاد با توجه به بروز اتفاقاتی نظیر سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و جنایت سعودی‌ها در منا، ثبت در کاروان‌های حج با استقبال گسترده روبه رو نشد و سازمان حج به خاطر پر نشدن کاروان‌ها مجبور شد اولویت‌های زیادی را اعلام کند که در اکثر استان‌ها این اعلام اولویت تا پایان سال 85 و در استان تهران حتی کار به اعلام اولویت سال 86 رسید.

عدم اقبال مردم در 4 استان ایران که از جمعیت بالایی برخوردار هستند این هشدار را به مسئولین عربستانی و سازمان حج و زیارت ایران و به خصوص وزارت خارجه می‌دهد که از نظر مردم اولین اصل وجود ااعتماد سازی است و در صورتی که اعتماد مردم ایران در رابطه با سفر به حج و دولت عربستان برآورد و محقق نشود همچنان شاهد عدم استقبال در این زمینه خواهیم بود.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار