09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/3/28 12:59:39 print

درخواست فلاحت‌پیشه از دستگاه دیپلماسی
فلاحت پیشه گفت: دستگاه دیپلماسی تصمیم قاطعی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا اتخاذ کند.

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی تصمیم قاطعی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا اتخاذ کند. 
 
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تحریم‌های اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: این تحریم‌ها خوی واقعی آمریکایی‌ها را نشان داد. 
 
وی تحریم‌های اخیر سنای آمریکا علیه چند شرکت و نهاد جمهوری اسلامی ایران را مغایر با روح برجام دانست و افزود: با این تحریم‌ها عملاً برجام از سوی آمریکایی‌ها نقض شده که لازم است دستگاه‌ دیپلماسی کشور به‌عنوان پیش‌قراول مذاکرات، واکنش مناسبی نشان داده و تصمیم جامع و در خور شأنی اتخاذ کند. 
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در قراردادهای بین‌المللی اظهار داشت: آنها همواره در طول تاریخ نشان داده‌اند که به هیچ قرارداد و توافق بین‌المللی پایبند نیستند و حقوق ملت‌ها را زیر پا می‌گذارند. 
 
فلاحت‌پیشه با تأکید بر اینکه "نباید به آمریکایی‌ها در طول مذاکرات اعتماد می‌کردیم" افزود: آمریکایی‌‌ها در طول مذاکرات هم نشان دادند که قابل اعتماد نیستند، که لازم است دولت و دستگاه‌های مرتبط اقدامات جدی در مقابله با تحریم‌های سنای آمریکا را در دستورکار قرار دهند. 
 
وی با انتقاد از اتحادیه اروپا و مجامع بین‌المللی در قبال نقض برجام از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: اتحادیه‌ اروپا و مجامع بین‌المللی که داعیه دفاع از حقوق بشر را سر می‌دهند، با نقض برجام از سوی آمریکا مقابله کرده و جلوی گردن‌کشی‌های این دولت را بگیرند. 
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: کمیسیون مشترک نظارت بر برجام به‌صورت جدی اقدامات آمریکا در نقض برجام را پیگیری و رصد و اقدامات متناسب با آن را عملی کند.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار