09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر

ترامپ و نمایش اختلاف در عرصه عمومی
1396/3/28 8:31:49 print
توییت های ترامپ رسانه ها را عصبانی می کند یا جمهوری خواهان را؟
ترامپ و نمایش اختلاف در عرصه عمومی
آنهایی که می‌خواهند ترامپ توئیت‌‌هایش را متوقف کند یا توئیت‌های کمتری منتشر کند رسانه‌ها نیستند، آنها جمهوری‌خواهان و طرفداران ترامپ هستند که معتقدند این تمایل ترامپ که هر آن چیزی را که در سرش است...

گروه سیاسی شهر- دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مداوم توئیت می‌کند. در اغلب توئیت‌هایش هم به این موضوع می‌پردازد که رسانه‌ها چقدر وحشتناک هستند. در یکی از توئیت‌هایش می‌نویسد: رسانه‌های خبری جعلی از من متنفرند وقتی که من از قدرت شبکه اجتماعی خود یعنی بیش از 100 میلیون فالوئر استفاده می‌کنم که نتیجه مطلوبی به همراه داشته است.

این نخستین باری نیست که ترامپ درباره رسانه‌هایی می‌گوید که مدعی است از او متنفر هستند. در اوائل این ماه نیز همین نقطه را هدف قرار داد و نوشت: رسانه‌های جریان اصلی (MSM: Mainstream Media) جعلی مانند شبکه‌های اصلی تلویزیون و روزنامه‌های بزرگ سخت تلاش می‌کنند تا من از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنم. آنها متنفرند که من می‌توانم پیام صادقانه و فیلترنشده منتشر کنم.

براساس گزارش سی ان ان اگر ترامپ چنین باوری دارد و قطعا نیز چنین به نظر می‌رسد، این مسئله حکایت از یک سوءتفاهم اساسی دراین خصوص دارد که رسانه‌ها محتوای توئیتر رئیس‌جمهور را چطور می‌بینند و ترامپ چطور از آن بهره می‌گیرد.

واقعیت این است که هر روزنامه‌نگار سیاسی در جهان کاملا شگفت‌زده از این مسئله است که ترامپ نه‌تنها توئیت می‌کند بلکه این کار را مکرر و بی‌پرده انجام می‌دهد. در واقع هیچ گزارشگری نمی‌خواهد ترامپ توئیت‌هایش را متوقف کند، هیچ کس.

توئیت‌های ترامپ به رسانه‌های سیاسی و هرکسی که او را دنبال می‌کنند یک مسیر مستقیم برای دستیابی به فرآیندهای تفکر او می‌دهد. ما می‌دانیم که او در سراسر روز به چه چیزی می‌اندیشد یا از چه چیزی خشمگین است. این اتفاق، نمایی خام و دست‌نخورده از لایه‌های بدون پنهان رئیس‌جمهور آمریکا به دست می‌دهد.

رسانه‌ها بارها متوجه شده‌اند که آنچه که کاخ سفید می‌گوید با آنچه که ترامپ می‌گوید موارد متفاوتی هستند. همه روسای جمهور تفکرات خاصی دارند که گاهی اوقات در تقابل با پیام رسمی کاخ سفید طی روز، هفته یا ماه محسوب می‌شود. اما هیچ رئیس‌جمهور قبلی آمریکا خواهان نمایش این اختلافات در عرصه عمومی و جلوی چشم ده‌ها میلیون نفر از کسانی که او را دنبال می‌کنند نبوده است.

آنهایی که می‌خواهند ترامپ توئیت‌‌هایش را متوقف کند یا توئیت‌های کمتری منتشر کند رسانه‌ها نیستند، آنها جمهوری‌خواهان و طرفداران ترامپ هستند که معتقدند این تمایل ترامپ که هر آن چیزی را که در سرش است در همه دقیقه‌های روز به مردم بگوید، تلاش‌های کاخ سفید برای ارسال پیام‌های سازگار و شتاب دادن به حرکت رو به ضعف دولت را تضعیف می‌کند.

یکی از جمهوری‌خواهان حامی ترامپ در نیویورک به نام لی زلدین می‌گوید: توئیتر ابزار قدرتمندی است اما معتقدم می‌تواند برای دستیابی موثرتر ترامپ به اهداف مورد استفاده قرار گیرد. این در حالی است که من هیچ استراتژی‌ای پشت اقدام ترامپ نمی‌بینم. اما اگر استراتژی بزرگی وجود داشته باشد من حاضرم آن را بشنوم.

در عین حال یک فرد رسانه‌ای معتقد است که بهتر است ترامپ به کار خود در توئیتر ادامه دهد چرا که به او به عنوان یک خبرنگار کمک می‌کند تا دید کافی نسبت به تفکرات ترامپ پیدا کند و این امکان قبلا هرگز برایش فراهم نبوده است و ممکن است در آینده نیز هرگز تکرار نشود.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار