09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/1/30 17:20:2 print

سامانه بارشی جمعه از کشور خارج می‌شود
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارش باران و رعد و برق تا اواخر وقت روز جمعه در شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی، مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه می‌یابد، گفت: این سامانه بارشی جمعه شب از کشور خارج خواهد شد.

تسنیم: احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که شامگاه گذشته وارد کشورمان شده امروز در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و به‌تدریج در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور به فعالیت ادامه می‌دهد و موجب ابرناکی، رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق می‌شود.

وی ادامه داد: ادامه بارشها در روز پنجشنبه برای برخی نقاط شمال غرب، استانهای ساحلی دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور به‌وقوع می‌پیوندد که این سامانه در روز جمعه فقط در شمال شرق فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: عصر امروز چهارشنبه، وزش باد به نسبت شدید در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک در روز پنجشنبه و جمعه برای استانهای جنوب شرق کشور، شرق و شمال شرق کشور داده می‌شود.

وی ادامه داد: در روز پنجشنبه و جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، تشکیل توده گرد و خاک و انتقال آن به مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: در 72 ساعت آینده خلیج فارس مواج خواهد بود و سرعت وزش باد به همراه ارتفاع امواج از بعد از ظهر روز چهارشنبه و طی روز پنج شنبه در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش می‌یابد.

وظیفه ارومیه با هفت درجه بالای صفر را خنک‌ترین و بوشهر با 37 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در گرمترین لحظات به 25 درجه بالای صفر رسیده است.

وی تصریح کرد: وزش باد شدید موقتی از عصر امروز در برخی مناطق تهران و ایجاد گرد و خاک در بخشهای جنوبی رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: بارشهای پراکنده باران در برخی ساعات امشب و فردا در برخی  نقاط استان تهران به‌وقوع می‌پیوندد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار