08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر


1395/11/28 12:52:55 print

واکنش مادورو به سخنان ترامپ
رئیس‌جمهوری ونزوئلا در واکنش به درخواست ترامپ برای آزادی رهبر اپوزیسیون این کشور آمریکای لاتین، ضمن تاکید بر آنکه مشکلی با رهبر جدید آمریکا ندارد، گفت هرگونه اقدام خصمانه را با قاطعیت پاسخ می‌دهد.

 ایسنا: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا چهارشنبه با همسر لئوپولدو لوپز، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در کاخ سفید دیدار کرد. در این نشست مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از ایالت فلوریدا نیز حضور داشت.

لوپز سال گذشته به اتهام تحریک اعتراضات ضد دولتی ونزوئلا در سال 2014 به حدودا 14 سال حبس محکوم شد و اکنون در حال گذراندن مدت محکومیتش است. ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: ونزوئلا باید فورا لئوپولدو لوپز را که یک زندان سیاسی است،‌ از زندان آزاد کند.

در واکنش به این اظهارات، نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت نمی‌خواهد با رئیس‌جمهوری جدید آمریکا رویارویی داشته باشد. او در یک سخنرانی گفت: نمی‌خواهم با دولت ترامپ مشکلی داشته باشم. ما خواستار روابطی بر پایه احترام با دولت جدید واشنگتن هستیم.

مادورو در عین حال گفت: اگر آمریکا بخواهد علیه ما دست به اقدامی بزند ما دست روی دست نخواهیم گذاشت و ونزوئلا با قاطعیت پاسخ خواهد داد. کسی که درِ خانه ما را بزند، با پاسخی متناسب مواجه خواهد شد.

او درباره تهدیدات خود توضیحات بیشتری نداد اما گفت که هیچ مشکلی با دونالد ترامپ ندارد. مادورو همچنین امپریالیسم را خطری برای کشورش خواند که احتمالا اشاره او به تحریم‌های اخیر ایالات متحده علیه معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلاست.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار