08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر


1395/11/27 18:10:56 print

دستگیری یک زن در ارتباط با قتل برادر رهبر کره
پلیس مالزی اعلام کرد که یک زن را در ارتباط با قتل برادر بزرگ ناتنی کیم جونگ - اون ، رهبر کره شمالی دستگیر کرده است.

جام جم: به گزارش فرانس پرس، خالد ابوبکر ، رئیس پلیس مالزی گفت : زن مظنون بامداد چهارشنبه در فرودگاه بین المللی کوالالامپور دستگیر شده است.

وی افزود: این زن دارای یک گذرنامه ویتنامی به نام دوان تی هوئونگ ، متولد 31 مه 1988 میلادی است. این زن رسما از طریق دوربین های امنیتی شناسایی شده و هنگام دستگیری تنها بوده است.

کیم جونگ - نام 45 ساله ، پسر بزرگ کیم جونگ - ایل رهبر سابق کره شمالی و برادر ناتنی کیم جونگ - اون رهبر کنونی این کشور که از سالها پیش در تبعید به سر می برد روز دوشنبه در فرودگاه کوالالامپور توسط دو زن مسموم و هنگام انتقال به بیمارستان جان سپرد.

شبکه تلویزیونی چوسون گزارش داده بود که کیم جونگ - نام در فرودگاه بین المللی کوالالامپور توسط دو زن با سوزن های زهرآلود مسموم شد. دو زن با تاکسی از محل گریختند. براساس گزارش های دیگری، این دو زن در سرسرای تجاری فرودگاه کوالالامپور با اسپری ماده ای را به صورت کیم جونگ - نام پاشیده و سپس فرار کردند.

شبکه تلویزیونی چوسون به نقل از تعدادی از منابع دولتی کره جنوبی گزارش داده بود که این دو زن ماموران مخفی رژیم کره شمالی بوده و فراری هستند. خبرگزاری یونهاپ نیز به نوبه خود خبر داده بود که ماموران مخفی کره شمالی از یک وقفه امنیتی کوتاه که میان محافظان کیم جونگ - نام و ماموران پلیس فرودگاه پیش آمد برای قتل وی استفاده کردند.

در آغاز به قدرت رسیدن کیم جونگ - اون ، رهبر کره شمالی، برادر بزرگش از جمله منتقدان سیاست های پیونگ یانگ بود اما در چند سال اخیر ترجیح داده بود سکوت کرده و به زندگی اش در خارج از این کشور ادامه دهد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار