08/21/2017 - دوشنبه 30 مرداد 1396
مشاهده خبر

کنشگران سیاسی نباید منافع ملی را فدای منافع حزبی کنند/ از حقوق ملت صیانت می کنیم/ تلاش می کنیم سخنرانی ها لغو نشود
1395/10/22 9:0:32 print
سخنگوی وزارت کشور در گفت و گو با "شهر":
کنشگران سیاسی نباید منافع ملی را فدای منافع حزبی کنند/ از حقوق ملت صیانت می کنیم/ تلاش می کنیم سخنرانی ها لغو نشود
انتظار داریم در انتخابات پیش رو، چه در انتخابات شورای شهر و چه در انتخابات ریاست جمهوری، همه نامزدها و طرفداران آنها با رعایت اصول اخلاقی، شرعی و قانونی نسبت به هرگونه نقش آفرینی سیاسی اقدام کنند.

گروه سیاسی شهر- فضای سیاسی کشور مدتی است که غبارآلود شده است و ناظران و تحلیلگران سیاسی از ادامه این روند اظهار نگرانی می کنند. برخی معتقدند که با نزدیک شدن به زمان انتخابات باید منتظر تندتر شدن فضای سیاسی کشور بود.

 

سلمان سلیمانی سخنگوی وزارت کشور در گفت و گو با "شهر" با اظهار نگرانی از این مساله گفت: من درخواستی که از همه کنش گرهای عرصه سیاست دارم این است که ما منافع ملی مان را باید به عنوان یک اولویت اساسی مد نظر قرار بدهیم و هر کنشی که در حوزه سیاسی انجام می دهیم اگر منجر به آسیب دیدن منافع سیاسی شود یک امر باطل و مضمومی است و باید مراقب باشیم در فضای انتخابات منافع ملی قربانی منافع حزبی نشود.

 

وی ادامه داد: همه کسانی که در حوزه سیاست می خواهند اثر بخش باشند و فعالیتی را انجام بدهند قبل از هرگونه رفتار، گفتار و اقدام عملی باید رفتار خودشان را منطبق بر منافع ملی بکنند و بعد تصمیم بگیرند. هویت کشور ما و ایجاد همبستگی و انسجام بین مردم مهمترین مسئله ای است که کنشگرهای سیاسی ما باید مد نظر قرار بدهند و هرگونه رفتاری که به افتراق، واگرایی یا ضایع شدن منافع ملی در سطح کلان بخواهد منجر بشود و آسیبی به منافع جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی یا بین المللی وارد بکند به اعتقاد من پذیرفته نیست.

 

سخنگوی وزارت کشور افزود: انتظار داریم در انتخابات پیش رو چه در انتخابات شورای شهر و چه در انتخابات ریاست جمهوری، همه نامزدها و طرفداران آنها با رعایت اصول اخلاقی، شرعی و قانونی نسبت به هرگونه نقش آفرینی سیاسی اقدام کنند .

 

سلیمانی درباره ورود وزارت کشور در بحث لغو سخنرانی ها گفت: اقداماتی که همکاران ما در استانداری ها و فرمانداری ها برای پیشگیری از وقوع این مسائل انجام داده اند قابل تقدیر است. وزارت کشور برای صیانت از حق مردم و گروههای سیاسی تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

 

وی در پایان افزود: مجموع اقداماتی که در این وزارت خانه انجام شده است به نظر می رسد نتیجه بخش بوده و لغو سخنرانی ها نسبت به گذشته کاهش داشته است و تلاش می کنیم در آستانه انتخابات از لغو سخنرانی های دارای مجوز جلوگیری کنیم.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار