08/17/2017 - پنجشنبه 26 مرداد 1396
مشاهده خبر

ادامه اختلافات شکاف ها را در جامعه زیاد می کند/ فضای انتخابات نباید از دایره اخلاق خارج شود/ عزمی برای حل اختلافات نمی بینم
1395/10/19 9:10:44 print
علی تاجرنیا در گفت و گو با "شهر":
ادامه اختلافات شکاف ها را در جامعه زیاد می کند/ فضای انتخابات نباید از دایره اخلاق خارج شود/ عزمی برای حل اختلافات نمی بینم
من فکر می کنم تا یک دریافت جدی برای این مسئله بین مسئولین کشور به وجود نیاید که این انتقادهای غیر اخلاقی و این رفتارهای جناحی تا چه اندازه می تواند اعتماد عمومی را خدشه دار کند متاسفانه راه به جایی نخواهیم داشت.

علی تاجرنیا با اشاره به شدت گیری اختلافات سیاسی در کشور گفت: متاسفانه با توجه به اینکه مسائل کشور به شدت درگیر مباحث بی ارزش سیاسی شده و نوع مواجه مسئولان کشور و جریانات سیاسی متاسفانه خیلی جایگاهش تنزل پیدا کرده یک نوع بی اعتمادی نسبت به مجموعه گروههای سیاسی در بین افکار عمومی دیده می شود.

وی در گفت و گو با "شهر"ادامه داد: من معتقد هستم با ادامه این روند این شکاف بین مردم و حاکمیت عمیق تر می شود و ثانیا با دامن زدن به یک سری مطالب به صورت ناخواسته بین گروه های اجتماعی و صاحبان مشاغل هم ما شاهد یک نوع اختلافی هستیم مثل موضوعی که در ارتباط با پزشکان و هنرمندان شکل گرفت. این می تواند به شدت برای جامعه ای که تکیه اش بر افکار عمومی و حمایت مردم است بسیار خطرناک باشد. بنابراین از نظر من متاسفانه اعتماد عمومی الان در نازل ترین سطح خودش است و به نوعی همبستگی و اتحاد بین مردم و مسئولین و آحاد جامعه کمرنگ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ادامه این روند خطرناک است اظهار داشت: احساس می کنم اراده جدی برای حل این مسئله متاسفانه وجود ندارد و ما می بینیم که برخی از منتقدین دولت شاید بی رحمانه ترین شیوه و غیر اخلاقی‌ترین شیوه ها را در نقد به کار می گیرند. درواقع انتقادها در حوزه های مختلف و در میان دیدگاههای مختلف متاسفانه از مرزهای اخلاقی پا را فراتر گذاشته اند؛ اینها نشان دهنده این است که عزم عملی و جدی برای حل کردن این بحران و مشکلات وجود ندارد.

تاجرنیا افزود: من فکر می کنم تا یک دریافت جدی برای این مسئله بین مسئولین کشور به وجود نیاید که این انتقادهای غیر اخلاقی و این رفتارهای جناحی تا چه اندازه می تواند اعتماد عمومی را خدشه دار کند متاسفانه راه به جایی نخواهیم داشت.

تاجرنیا در پاسخ به این سوال که ایا در انتخابات سال اینده جامعه به سمت دوقطبی شدن می رود گفت: انتخابات کلا در کشور ما همیشه بین دو جناح سیاسی گشته و انتخابات آینده هم به نظر من خارج از این قاعده نخواهد بود. منتها مسئله ای که مهم است اینکه ما سعی کنیم بر یک مدار قانون و اخلاق، انتخابات را جلو ببریم یعنی جریان های سیاسی و مردمی که هوادار جریان های مختلف سیاسی هستند بتوانند کاندیدای خودشان را در بین تایید صلاحیت شدگان پیدا کنند و از آن طرف هم فضای انتخاباتی بین جریان های سیاسی از دایره اخلاق خارج نشود.

 وی تاکید کرد: متاسفانه باید بگوییم که در دو انتخابات گذشته فضای موجود بین رقبا فضای مطلوبی نبود و همین امر اتفاقا به تنش ها اضافه خواهد کرد و باعث می شود که بسیاری از این اختلافات که درموقع انتخابات بوجود می اید بعد از انتخابات هم ادامه پیدا کند درحالی که ما شاهد هستیم در بسیاری از کشورها وقتی انتخابات تمام می شود طبیعتا رقابت ها هم تمام می شود و همه به دنبال این هستند که تلاش کنند فرد منتخب بتواند از ظرفیت های خودش استفاده کند و مدیریت را به درستی و صحت جلو ببرد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار